Jak řešit vytápění terasy, pergoly a jakou plynovou láhev dát do terasového topidla?

Terasy a pergoly se staly v poslední době velkým hitem, ale jak řešit situaci, kdy chcete na své vysněné terase sedět i za nepříliš příznivého počasí? Řešením může být terasové plynové topidlo nebo-li terasový sálač či terasový ohřívač. Někdy se také můžete setkat s názvy jako topný hřib a terasový teplomet.

Ať budete svému ohřívači říkat jakkoliv, klíčové je, čím takový ohřívač napájet. Jednou z možností je elektřina, ale zde se nevyhnete nutnosti nekomfortního připojení elektrického kabelu a také vysokým nákladům za teplo.

Ideálním řešením může být plyn, lépe řečeno propan nebo kombinace propanu a butanu tzv. propan-butan. Většina terasových topidel je připravena na vložení plynové „bomby“, správně řečeno „plynové lahve“. Standardní velikost pro napájení ohřívače je pak lahev s kapacitou 10 kg plynu. 10kg láhev lze u většiny topidel plně schovat přímo do základny ohřívače, takže není vidět a neruší okolí. Pro připojení propanové nebo propan-butanové lahve je často třeba mít na lahvi napojený tlakový regulátor, pokud jím ohřívač nedisponuje již z výroby. Před nákupem bomby se pak ujistěte, že regulátor s patřičnými parametry máte. Zajistíte si tak maximální bezpečnost při napájení pomocí LPG (propanu nebo propan-butanu).

Pokud máte na ohřev a jeho větší nároky a chcete jen to nejlepší, určitě sáhněte po desetikilové verzi lahve naplněné pouze propanem. Jaký je rozdíl mezi čistým propanem a propan-butanem si vysvětlíme v dalším článku.